Sektörde 24. Yıl...
    Turkey United Kingdom Turkey United Kingdom United Kingdom United Kingdom
  • Üye Ol
  • Giriş Yap

Hakkımızda

akın agro

Biz Kimiz ?

FİRMAMIZ;

1990 YILINDA AGROSAN KİM.SAN.TİC.A.Ş. FİRMASINDA TARIM İLACI SEKTÖRÜNDE ÇALIŞMAYA BAŞLAYAN ZİRAAT MÜHENDİSİ SN.ÖZKAN AKIN TARAFINDAN, TARIM KİMYASALLARI KONUSUNDAKİ 10 YILLIK TEKNİK VE TİCARİ BİLGİ BİRİKİMİNİ KULLANARAK MARMARA BÖLGESİNDE ÜRETİCİLERİMİZİN TARIMSAL FAALİYETLERİNDE ANA GİRDİLERİNİN ÖNEMLİ KISMINI OLUŞTURAN İLAÇ,TOHUM,GÜBRE ,FİDE KONULARINDA TEKNİK BİLGİ VE ÜRÜN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK AMACIYLA 2000 YILINDA BURSA’DA OZİTO TARIM ADIYLA KURULMUŞTUR. BU AMAÇLA TARIM ALANINDA ÜRETİM VE İTHALAT YAPAN ULUSAL VE ULUSLAR ARASI FİRMALARIN BÖLGESEL DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜ KONUSUNDA ANLAŞMALAR İMZALAYARAK FAALİYETE GEÇMİŞTİR.

2013 YILINA KADAR BU İSİMLE FAALİYETİNE DEVAM ETTİKTEN SONRA 2013 YILI SONU İTİBARİYLE İSİM DEĞİŞTİREREK AKIN AGRO GÜBRE İLAÇ FİDE TOHUM TİC.SAN.LTD.ŞTİ. ADINI ALMIŞTIR. 2014 YILINDAN İTİBAREN UZMAN ZİRAAT MÜHENDİSLERİNDEN OLUŞAN TEKNİK ve SATIŞ PERSONEL SAYISINI ARTTIRAN FİRMAMIZ G.T.H.BAKANLIĞINDAN KİMYASAL GÜBRE ÜRETİM İZNİ VE ORGANOMİNERAL GÜBRE ÜRETİM İZİNLERİNİ ALARAK KİMYA VE BİYOTEKNOLOJİ KONULARINDA UZMAN PARTNERLERİNİN DESTEĞİYLE SEKTÖRDE İHTİYAÇ DUYULAN SPESİFİK ORGANİK VE KİMYASAL GÜBRE ÜRETİMİNE BAŞLAMIŞTIR. BÖLGESEL DİSTRİBÜTÖRLÜKTEN SONRA ULUSAL ALANDA FAALİYETLERİNE BAŞLAYAN FİRMAMIZ 2017 YILINDAN İTİBAREN BÖLGESEL DİSTRİBÜTÖRLÜKLER OLUŞTURARAK KENDİ ADINA TESÇİLLİ 10 ADET ÜRÜNLE BİTKİ BESLEME ÜRÜNLERİ SATIŞINA BAŞLAMIŞTIR.

AYRICA FİRMAMIZ DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞMAK İÇİN 2018 YILININ İLK ÇEYREĞİNDEN SONRA KENDİ WEB SAYFASI ÜZERİNDEN TÜM ÜRÜNLERİNİ PAZARLAMAK ADINA e TİCARET BAŞLAMA KARARI ALMIŞTIR.

SAYGILARIMIZLA.